Великопісна Хресна Дорога відбулась у Шаргороді

23 березня, до санктуарію Страстей Господніх у Шаргороді з’їхалися паломники з різних куточків України, щоби взяти участь у великопісній Хресній Дорозі. Звідусюд прибули також брати-францисканці на чолі з провінціалом бр. Даниїлом Ботвіною OFM, адже сьогодні Менші Брати в Україні святкують ювілей. Рівно 25 років тому, 23 березня 1993 року, в Римі генерал Ордену Менших Братів затвердив кустодію Святого Михайла Архангела в Україні. Українські францисканці сьогодні зібралися, щоби дякувати Богу за розвиток провінції, за відродження францисканського життя в Україні, а також молитися за нові покликання. Службу Божу перед молебнем Хресної Дороги очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький.

Під час проповіді владика Віталій, коментуючи сьогоднішнє Євангеліє, сказав, що нічого нового немає під сонцем, все у світі вже було і все повторюється, хіба що з’являються нові речі, як то телефони і мікрофони, але не це впливає на шлях спасіння. Протягом всього свого існування люди сперечаються і доводять своє. Вони або будують діалог і доходять до спільних висновків, або конфронтують. І цього діалогу не був позбавлений Господь наш Ісус Христос в сьогоднішньому Слові.
Єпископ зупинився також на словах Христа в Євангелії: «Озвався до них Ісус: «Хіба не написано в законі вашім: „Я сказав: ви – боги?”».

«Часто люди оминають цей рядок, бо не можуть зрозуміти глибини. Ісус не вживає вигадане слово. Він бере слово з 82 псалма. Це короткий псалом, де Господь звертає увагу на суддів. Бог вибирав людей-суддів, які були покликані Богом, щоби казати де чорне, а де — біле. Після полону в Єгипті, коли моральні цінності людей були змішані, Бог дав на горі Синай 10 заповідей. Сьогодні Ісус цитує уривок псалма, в якому говорить, що Бог дав вам велику місію, дав вам місію судити. У Новому Завіті Ісус каже інші слова: “Не судіть і не будете суджені”. Є також і такий рядок в Святому Письмі: Прийде такий час і ви будете судити синів Ізраїля. Це говорить про остаточні часи. Коли ми після всієї земної біганини, після щоденних змагань дійдемо до Неба, сядемо разом з Господом. А сьогодні в нашому житті реалізовується Новий Заповіт», — сказав єпископ і наголосив, що судити потрібно себе, свої вчинки, а не інших. Крім того проповідник сказав, що ми живемо у дуже турбулентний рік, у рік виборів. І часом новини, над якими всі дискутують — це тільки спосіб відвернути увагу від головного. «Закликаю зустрітися з Божим Словом, відчути, що Господь хоче, щоби відбувалося», — сказав владика.

Також єпископ Віталій Кривицький згадав про лист єпископа Станіслава Широкорадюка на тему небезпеки гендерної ідеології і закликав усіх його прочитати. «Ми  зайняті здоров’ям, насущними проблемами, політичною безпекою і забуваємо про те, що проходить в наше середовище. Ми, християни, виступаємо проти гендеру — це непомітне вкладення у наше сьогодення, що не має нічого спільного з Божим Словом, що протирічить йому.»
Владика закликав слухатися Слова Божого: «Ми щодня когось судимо: чи вуйок, які борються по телевізору, чи голову сільради — когось треба судити. Маємо можливість повернутися до Світла, до Божого Слова».

Після Меси у храмі вірні вийшли надвір, розпочинаючи Хресну Дорогу. Цьогоріч Хресна Дорога була театралізованою. 16 акторів зображували останній шлях Христа. Роздумуючи над Його стражданнями, вірні йшли містом, зупиняючись біля капличок-стоянь Хресної Дороги, що будуються у Шаргороді на Вінничині.

Роздуми до Хресної Дороги цьогоріч підготував віце-провінціал Менших Братів в Україні брат Емануїл Сабадах OFM. «Очима свідкав» — тема роздумів.

Нагадаємо, храм св. Флоріана у Шаргороді та Хресна Дорога на його околицях проголошені санктуарієм Страстей Господніх. Хресна Дорога довжиною у три кілометри біля Шаргорода ще будується, проте до неї вже приїжджають паломники, щоби пройти останній шлях Христа і випросити у Бога благодаті.
Передрук: http://credo.pro