Вігілійна Свята Меса в Бердичеві

Урочисте святкування на честь  Божої Матері Бердичівської розпочалось вігілійною Службою Божою у суботу, 21липня, під проливним дощем. Площа заповнена людьми, які попри зливу мужньо тривали на молитві. Святу Месу очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький у співслужінні з єпископом Станіславом Широкорадюком та єпископами Радославом Змітровічем та Яном Собіло.
Проповідь виголосив єпископ Станіслав Широкорадюк. Він нагадав, що у цьому році Україна відзначає 1030 років Хрещення, наголосив, що важливо не те, як ми це відзначимо, а усвідомлення того, що ми, як християни, досягли за увесь цей час. «Одне з головних питань: як так сталося, що за 1030 років християнства частина християн залишилася без Папи, а частина – без Мами? І як це тепер змінити? Як повернутися до того, щоб знову віднайти свою Маму. Адже Ісус, помираючи на хресті, виконуючи свою місію спасіння, наказав апостолу Йоану взяти Марію до себе. Учень взяв її до себе і це була його місія. Він зробив це не заради себе, але в ім’я цілої Церкви. І там під хрестом Церква.

Марія стала Богородицею, а її материнство було освячене кров’ю її Сина. Я часто говорю це жінкам, які втратили своїх синів на війні, що і їхнє материнство також освячене кров’ю їхніх синів і це приносить їм полегшення. І ми, католики, відрізняємося від інших тим, що вшановуємо Марію та її заслуги. Не всі це розуміють. Наші брати-протестанти закидають нам часто, що ми молимося до звичайної жінки. Я не розумів раніше, звідки таке упередження та навіть злість, ненависть до культу Марії, аж поки не довелося декілька разів відмовляти екзорцизми і аж тоді я побачив, що диявол боїться молитов до Марії».
Прослухати проповідь

Справжнім подарунком від Марії стало те, що під час проповіді, закінчився дощ, храми розсунулись і до кінця Меси на небі не було ні хмар, ні дощу.

Втомлені, замучені, але щасливі паломники ще довго не розходились, співаючи та хвалячи Бога, якби забувши про свою втому, мозолі та промоклий одяг.