У ніч з 23 на 24 травня 2026 року російський агресор завдав безпрецедентного удару по столиці з застосуванням усіх можливих типів ракет, а також ударних безпілотників.
Численні будівлі повністю знищено — зокрема, ринок і торгівельний центр біля метро «Лук'янівська»; зруйновано житлові будинки, серйозних ушкоджень зазнав щойно відреставрований музей-меморіал «Чорнобиль», постраждали інші заклади культури, такі як Муніципальна опера, Музична академія, Київська філармонія, Національний художній музей. Загинуло принаймні двоє людей; число постраждалих нараховується десятками.
У центрі ворожого удару опинився також і монастир-отців домініканців та Інститут релігійних наук св.Томи Аквінського, що працює при монастирі. Про це у соцмережах повідомив о.Петро Балог ОР, надавши фото руйнувань:
«Внаслідок влучання ракети в сусідній з нами будинок вибухова хвиля винесла нам вікна і двері, як в Інституті, монастирі, так і в решті приміщень, всього біля 50 місць. Помаленьку прибираємо, бо в каплиці незабаром має бути Служба Божа. У каплиці, до того ж, повилітали вітражі — так само, як у Великій Аулі.
Будинок біля нас натомість постраждав ще більше, а Лук'янівка — торговий центр і ринок — взагалі згоріли... Своїми масованими ударами рашисти намагаються ввести народ у паніку і страх, але скоріше за все це їхня агонія...
Та хай там як, сьогодні у нас урочистість, Зішестя Святого Духа. Просимо Його про дар витривалості і миру в серці».
Отець Петро Балог ОР також організував благодійний збір на допомогу монастирю у відновленні пошкоджених приміщень. Домініканці просять небайдужих і фінансово спроможних долучитися до збору:
Посилання на збір на вікна і двері (Приватбанк):
https://www.privat24.ua/send/jtnb5
Посилання на банку (Монобанк):
https://send.monobank.ua/jar/8wd175Qmsi
Номер картки банки:
4874 1000 3814 5192














