Ворзель: освячено відновлену семінарійну каплицю

7 листопада 2024 року у Вищій духовній семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, відбулося освячення відновленої семінарійної каплиці та житлових приміщень.

Радісну подію очолив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький. Вона стала знаком перемоги світла над мороком війни, адже ворзельська семінарія сильно постраждала під час російської окупації частини Київщини з лютого по квітень 2022 року.

 

 

 

 

На початку повномасштабного російського вторгнення рішенням єпископа Кривицького семінарію евакуювали до семінарії Святого Духа у Городку (Хмельницька обл.), щоб вона могла продовжувати свою діяльність. Протягом ворожого наступу на Київщину у семінарію кілька разів влучали снаряди; вона також зазнала мародерства і тотального розграбування — окупанти вкрали все, що могли винести, а також розбили статую Фатімської Божої Матері. Після деокупації Київщини першу Святу Месу у Ворзелі було відслужено 5 квітня 2022 року.

 

 

 

Відбудова каплиці і житлових кімнат семінарії Пресвятого Серця Ісуса стала можливою завдяки благодійникам — зокрема, Венеційського патріархату, що спрямував пожертви на підтримку українських католиків.

Дякуємо Богові за те, що у час війни ворзельська семінарія не лише продовжує готувати майбутніх душпастирів, а й служить видимим знаком Божої ласки та відновлення, яке, як віримо, зрештою очікує всю Україну.