ЗАКЛИК КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ

Святий папа Йоан Павло ІІ, посилаючись на Фатімське послання, говорив: «Те, що Церква прийняла послання з Фатіми сталося головним чином тому, що воно містить істину та послання самого Євангелія. Навертайтеся і вірте в Євангеліє (Мт 1,15) – це перші слова Месії до людства. Послання з Фатіми є по суті закликом до навернення та покаяння, як і саме Євангеліє. Це волання пролунало на початку ХХ століття і тому було звернене особливо до того століття. [...] Заклик послання Марії з Фатіми настільки глибоко вкорінений в Євангелії та всій Традиції, що Церква відчуває, що послання це накладає на неї обов’язок його слухати».

Згадуючи ці папські слова, ми усвідомлюємо, наскільки сучасний світ потребує фатімського голосу, особливо розуміючи необхідність прийняття головного послання, а саме заклику до навернення та покути.

У часі, коли в багатьох місцях світу відбуваються збройні конфлікти, коли і в нашій батьківщині ми щодня відчуваємо, що таке війна та загроза її поширення, важко не згадати Послання з Фатіми та його заклику до навернення та покаяння. Це саме те, що потрібно людині, яка чинить зло, розв’язуючи збройні конфлікти та поширюючи розбрат між народами. Саме цього потребує людина, яка бере до рук зброю і націлює її на іншу людину.

Живемо в часі, коли до багаторічної трагедії, спричиненої збройним конфліктом на Сході України доєдналася пандемія, яка вже понад рік паралізує наше повсякденне життя, а подальші обмеження свідчать про масштаби загрози, з якою стикаються щодня не лише державні служби, але й усі ми.

Тому в цей дуже складний час, усвідомлюючи свою відповідальність за себе та інших, віруючи в Бога – Господа часу, ми ще раз закликаємо до молитви довіри. Відповідно до глибокого прагнення Папи Франциска місяць травень буде присвячений молитовному марафону під гаслом «Уся Церква підносила неустанну молитву до Бога (Ді 12,5)». До цього молитовного марафону ми запрошуємо Пресвяту Діву Марію, вірячи, що Вона – Допомога християн, бачачи щирість наших намірів, прийде нам на допомогу. Це молитовне чування не обмежується санктуаріями, але поширюється на кожний храм та парафіяльну спільноту. Нехай завершувані в травні Марійні богослужіння об’єднає один намір – прохання про припинення війни на Сході України та закінчення пандемії коронавірусу.

Особливим знаком «молитовного марафону» нехай стане Акт присвячення України Непорочному Серцю Марії, який промовлятиметься щодня протягом місяця травня, а в наступні місяці буде повторюватися в перші суботи місяця або під час Фатімських богослужінь.

Вірячи словам Господа Ісуса: «Прийдіть до Мене всі втомлені та обтяжені, і Я вас заспокою» (Мт 11, 28), приймімо це запрошення Божого Сина і, як колись у Кані Галілейській, приходьмо до Марії, щоб Вона від нашого імені просила про дар навернення та покути для заблуканих, а для нас – про дар миру та припинення пандемії коронавірусу.

 

 

Єпископи Римсько-Католицької Церкви України

28 квітня 2021 року

№ 30/2021