Завершення святкування 275 – річчя освячення храму св. Софії в Житомирі

Завершальним акордом святкування 275- річчя освячення храму св. Софії в Житомирі стала подячна Свята Меса за участю священників, монахів та монахинь, покликання яких народилось в стінах саме цього храму.
Настоятель храму о. Віталій Безшкурий на початку Святої Меси зазначив, що від 1946 року (вписаних в метрикальних книгах) уділено 21 440 хрещень, при вівтарі укладено 3 322 таїнства подружжя, а з 1991 року  2 000  осіб отримало Таїнство миропомазання.
Натомість до служіння Богу відкликнулось 30 священників та 35 сестер монахинь, які служать Богу не лише в нашій дієцезії, а й по всьому світу, виконуючи різні функції та обов’язки. Вони розпізнавали своє покликання саме тут, в храмі св. Софії. Ті, які могли приїхати на сьогоднішню урочистість, молились разом з єпископом Леоном Дубравським, покликання якого також народжувалось і зростало саме тут.

Всі присутні молились разом, дякуючи Богу за дар цього храму, за всі дари, якими Господь обдаровував протягом століть. Були родини з малими дітьми, для яких цей храм є рідним, і хто знає – чи серед них не має майбутніх священників, єпископів чи сестер-монахинь?
Під час проповіді о. Віктор Маковський, пригадав про нашу відповідальність за отримані дари, таланти. Бог обдаровує кожного, а вже нашим завданням є зберегти, розвивати і не змарнувати.
В процесії з дарами були принесені книги хрещень, вінчань з 1946 років, також пам’яткова книга, в яку парафіяни храму св. Софії вписували свої прізвища.Після Святої Меси була спільна молитва подяки та прохання, після якої єпископ Леон благословив кожного священника та сестру-монахиню.
На пам'ять про сьогоднішню урочистість всі богопосвячені отримали подарунки, серед яких була книга проповідей єпископа Яна Пурвінського.Спільна фотографія  – для спогадів і пам’яті, що храм св. Софії став початком багатьох покликань та знаком вдячності за цей дар.