Життя санктуарію, монастиря та парафії під час карантину

14 квітня, вівторок Великодньої Октави, 33 день карантину… За нами вже Великдень, але перед нами Октава Великодня і цілий Пасхальний період. Дякуємо Господу за Його опіку над нами і Його благодать.
Матір Божа дарувала нам в цьому часі особливий прояв своєї ніжності. Збирає нашу монашу спільноту та спільноту «Радіо Марія» на вечірню молитву перед Її іконою кожного дня о 20.00. Бердичівська Мати, у Христа випроси те, що треба… А треба нам сильної віри, щоб не змарнувати благодаті, які приховані для нас посеред випробувань. Може, відбувається щось на подобу того, що сповіщав вибраному народові пророк Осія? «Ось чому я її заманю і заведу її у пустиню, і буду їй до серця промовляти» (Оз 2, 16). Промовляй, Господи, до наших сердець в пустелі цього карантину…

Позаду вже Великий Тиждень і святе Тридення. Обговорюємо  з братами, що, попри відсутність прихожан в храмі та неможливість прийняти звичайної кількості сповіді, не було у нас менше, ніж завжди, справ. За допомогою сучасних пристроїв ми старалися провести церемонії Святого Тридення якнайгарніше і доступніше. Численні прояви вдячності і любові прихожан і друзів, які з’явилися через Фейсбук по цілому світі, не дозволяли навіть подумати, що ми могли б звільнитися із залучення в літургію.
У віртуальному режимі, але в реальній молитовній спільноті з користувачами Фейсбуку ми пережили глибоке молитовне чування ввечері Великого Четверга. Товаришували ми в медитації Ісусові в Гетсиманському саду. Пішли ми в сугестивну «Хресну дорогу» у Велику П’ятницю, коли один з отців та сестри терезіянки відтворювали живе зображення стоянь. Чували, медитуючи біля «Гробу Господнього» у Велику Суботу. Ранком Великодня монаша спільнота вийшла у процесії з Пресвятими Дарами довкола площі Санктуарію. Євхаристійне благословіння Воскрелого нехай оберігає нас, наше місто, цілу Україну та ціле людство!

Спільну пасхальну радість у спільноті із прихожанами та фейсбуковими друзями ми виразили на завершення Святого Тридення під час пасхального концерту, головним лейтмотивом якого була зустріч із Воскреслим Господом: «Чи ти знаєш, що Ісус любить зустрічатися з людьми?» Він нас не полишив, живе в нас! Христос Воскрес