Зустріч паломників у Бердичеві

Санктуарій у Бердичеві – серце та гордість Київсько- Житомирської дієцезії. Кожне серце напередодні визначних та важливих подій починає битись частіше, в очікуванні на щось прекрасне, щось що принесе нові сили. Так само було і ввечері 21 липня. Мабуть не було такого міста, з якого б не прийшли паломники до Матері Божої.
Мабуть не було такого католика, який би не знав, що початок святкувань на честь Матері Божої Бердичівської – це паломницький шлях, це кілометри дороги, це залишення комфорту, це незручності, але це також радощі та сила спільноти, яка як одне тіло йде до Найкращої Матері.
З різних сторін зійшлись паломники сьогодні, і попри негоду та дощ, який рясно зрошував, витримало долали кілометри. Маленькі групи по 30-50 осіб, більші по 100-170, великі по 300 та 600 осіб. Деякі подолали шлях за 1-2 дні, були групи, які йшли 6-8днів. Пішки, на велосипедах та автомобілях – кожен долав свій шлях по-своєму.


Біля вівтаря на всіх  чекав кустош санктуарію о. Рафал Мишковський та пастир дієцезії єпископ Віталій Кривицький. Ні для нікого не забракло теплого слова привітання та прийняття. Ніщо не могло затьмарити посмішок людей, які сьогодні дійшли до мети, бо кожен почувався, як вдома.

Далі буде...