З’їзд римо-католицьких семінаристів з цілої України

У Вищіій Духовній семінарії у Ворзелі відбувся з’їзд римо-католицьких семінаристів з цілої України, котрий розпочався у п’ятницю 10 травня. На братерській зустрічі крім семінаристів з Ворзеля були присутні вихователі та клерики МВДС святого Йосипа зі Львова та ВДС Святого Духа з Городка.  Програма була цікава і насичена духовною та іншими інтерактивними частинами. Окрім щоденної спільної Євхаристії та Літургії годин вистачало часу на спілкування, обмін досвідом, виїзд до цікавих місць та зустрічей з Божими людьми. Тут особливим чином варто відзначити отця-домініканця Михайла Романіва, котрий влаштував семінаристам зі Львова та Ворзеля просто надзвичайне, надихаюче та захоплююче знайомство з центром святого Мартина у Фастові. Для нас це була не лише цікава екскурсія, а без перебільшення майстер-клас служіння священика у наші часи.

Згідно зі щорічною традицією, відбувся також міні-футбольний турнір між студентами семінарій. Цього разу кубок імені Митрополита Мечислава Мокшицького дістався футболістам з Городка, котрі були найсильнішими.
Підсумком зустрічі була урочиста недільна Євхаристія в прокафедральному храмі святого Олександра під головуванням нашого ординарія Віталія Кривицького SDB, котрий у своїй проповіді згадав, що в наші часи смерть пастирським покликанням  завдає як матеріалізм так і переслідування християн, як такі, котрі нещодавно мали місце на Шрі-Ланці. З тією різницею, що другий варіант є одразу нагородою вічного життя, а перший – втратою покликання. Відважні пастирі, дверима та дорогою для яких є Ісус, надихають людей та дають їм надію. Нам, семінаристам, такими пастирями треба прагнути бути з усіх сил. Наступного року господарем міжсемінарійної зустрічі буде Кам’янець-Подільська дієцезія.     

Текст: семінарист Андрій Бучковський із ВДС у Ворзелі
Фото: семінарист Ярослав Хмарський